BTSH Logobtsh.org

2023

Schedule

There is a 18 week regular season schedule set for 2024. Weather make-ups are built in. Playoffs Start October 8th.
Playoffs Start
October
6
Sunday
🏒
Semis/Finals and Awards Night
October
27
Sunday
💀⚡️

Game 1: April 7

Opening Team: Fresh Kills — Closing Team: Instant Karma
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL
LBS
Lbs
4
@
FK
Fresh Kills
1
WEST
1:00
FINAL
CK
Cobra Kai
2
@
FUZZ
Fuzz
1
EAST
2:15
FINAL
FLTH
Filthier
4
@
POU
Poutine Machine
2
WEST
2:15
FINAL
MEGA
Mega Touch
3
@
VERT
Vertz
0
EAST
3:30
FINAL
MOBY
Moby Dekes
0
@
RIOT
Riots
6
WEST
3:30
FINAL
WTP
What the Puck
2
@
GREM
Gremlins
3
EAST
4:45
FINAL
SKYF
Sky Fighters
4
@
GANK
Gouging Anklebiters
2
WEST
4:45
FINAL
REN
Renaissance
6
@
DARK
Dark Rainbows
2
EAST
6:00
FINAL
DEM
Denim Demons
3
@
BTC
Butchers
2
WEST
6:00
FINAL
IK
Instant Karma
2
@
HOOK
Corlears Hookers
3
EAST

Game 2: April 14

Opening Team: Vertz — Closing Team: Riots
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL/SO
FUZZ
Fuzz
3
@
VERT
Vertz
4
WEST
1:00
FINAL/OT
FLTH
Filthier
0
@
MEGA
Mega Touch
1
EAST
2:15
FINAL/SO
DARK
Dark Rainbows
3
@
GREM
Gremlins
2
WEST
2:15
FINAL
FK
Fresh Kills
4
@
IK
Instant Karma
2
EAST
3:30
FINAL
GANK
Gouging Anklebiters
6
@
DEM
Denim Demons
3
WEST
3:30
FINAL
MOBY
Moby Dekes
1
@
REN
Renaissance
6
EAST
4:45
FINAL
WTP
What the Puck
0
@
SKYF
Sky Fighters
4
WEST
4:45
FINAL
HOOK
Corlears Hookers
3
@
POU
Poutine Machine
2
EAST
6:00
FINAL/SO
RIOT
Riots
2
@
BTC
Butchers
3
WEST
6:00
FINAL
CK
Cobra Kai
3
@
LBS
Lbs
4
EAST

Game 3: April 21

Opening Team: Lbs — Closing Team: Gremlins
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL
BTC
Butchers
1
@
LBS
Lbs
3
WEST
1:00
FINAL
IK
Instant Karma
1
@
GANK
Gouging Anklebiters
4
EAST
2:15
FINAL
CK
Cobra Kai
5
@
RIOT
Riots
2
WEST
2:15
FINAL
POU
Poutine Machine
3
@
WTP
What the Puck
1
EAST
3:30
FINAL
MEGA
Mega Touch
2
@
DARK
Dark Rainbows
1
WEST
3:30
FINAL
DEM
Denim Demons
2
@
FK
Fresh Kills
3
EAST
4:45
FINAL
VERT
Vertz
1
@
REN
Renaissance
4
WEST
4:45
FINAL
SKYF
Sky Fighters
1
@
HOOK
Corlears Hookers
5
EAST
6:00
FINAL
FUZZ
Fuzz
9
@
MOBY
Moby Dekes
2
WEST
6:00
FINAL
GREM
Gremlins
3
@
FLTH
Filthier
5
EAST

Game 4: April 28

Opening Team: Denim Demons — Closing Team: Poutine Machine
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL
SKYF
Sky Fighters
6
@
DEM
Denim Demons
3
WEST
1:00
FINAL
RIOT
Riots
0
@
GREM
Gremlins
8
EAST
2:15
FINAL
LBS
Lbs
5
@
IK
Instant Karma
3
WEST
2:15
FINAL/SO
DARK
Dark Rainbows
3
@
MOBY
Moby Dekes
3
EAST
3:30
FINAL
WTP
What the Puck
4
@
BTC
Butchers
5
WEST
3:30
FINAL
REN
Renaissance
0
@
GANK
Gouging Anklebiters
5
EAST
4:45
FINAL/S0
FK
Fresh Kills
1
@
MEGA
Mega Touch
2
WEST
4:45
FINAL
FLTH
Filthier
3
@
VERT
Vertz
1
EAST
6:00
FINAL
HOOK
Corlears Hookers
4
@
CK
Cobra Kai
2
WEST
6:00
FINAL/SO
POU
Poutine Machine
3
@
FUZZ
Fuzz
2
EAST

Game 5: May 19

Opening Team: Fuzz — Closing Team: Renaissance
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL
DARK
Dark Rainbows
2
@
FUZZ
Fuzz
4
WEST
1:00
FINAL
SKYF
Sky Fighters
4
@
FK
Fresh Kills
3
EAST
2:15
FINAL
CK
Cobra Kai
7
@
GREM
Gremlins
2
WEST
2:15
FINAL
GANK
Gouging Anklebiters
4
@
VERT
Vertz
6
EAST
3:30
FINAL
BTC
Butchers
2
@
IK
Instant Karma
5
WEST
3:30
FINAL
POU
Poutine Machine
9
@
MOBY
Moby Dekes
1
EAST
4:45
FINAL
HOOK
Corlears Hookers
5
@
RIOT
Riots
2
WEST
4:45
FINAL
WTP
What the Puck
1
@
LBS
Lbs
6
EAST
6:00
FINAL
FLTH
Filthier
2
@
REN
Renaissance
4
WEST
6:00
FINAL
MEGA
Mega Touch
5
@
DEM
Denim Demons
4
EAST

Game 6: June 2

Opening Team: Dark Rainbows — Closing Team: Lbs
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL
GREM
Gremlins
2
@
DARK
Dark Rainbows
1
WEST
1:00
FINAL
MOBY
Moby Dekes
2
@
REN
Renaissance
9
EAST
2:15
FINAL
VERT
Vertz
1
@
FUZZ
Fuzz
4
WEST
2:15
FINAL/SO
GANK
Gouging Anklebiters
5
@
FK
Fresh Kills
4
EAST
3:30
FINAL/OT
IK
Instant Karma
4
@
DEM
Denim Demons
5
WEST
3:30
FINAL
SKYF
Sky Fighters
10
@
WTP
What the Puck
2
EAST
4:45
FINAL/OT
MEGA
Mega Touch
4
@
FLTH
Filthier
5
WEST
4:45
FINAL
BTC
Butchers
2
@
RIOT
Riots
0
EAST
6:00
FINAL
POU
Poutine Machine
7
@
HOOK
Corlears Hookers
1
WEST
6:00
FINAL
LBS
Lbs
4
@
CK
Cobra Kai
2
EAST

Game 7: June 9

Opening Team: What the Puck — Closing Team: Vertz
TimeMatchupCourt
1:00
FINAL
DEM
Denim Demons
4
@
WTP
What the Puck
2
WEST
1:00
FINAL/OT
LBS
Lbs
3
@
MEGA
Mega Touch
2
EAST
2:15
FINAL
CK
Cobra Kai
6
@
IK
Instant Karma
1
WEST
2:15
FINAL/SO
REN
Renaissance
3
@
SKYF
Sky Fighters
3
EAST
3:30
FINAL
FK
Fresh Kills
2
@
FLTH
Filthier
3
WEST
3:30
FINAL
DARK
Dark Rainbows
2
@
RIOT
Riots
1
EAST
4:45
FINAL
HOOK
Corlears Hookers
5
@
FUZZ
Fuzz
2
WEST
4:45
FINAL
GREM
Gremlins
1
@
BTC
Butchers
4
EAST
6:00
FINAL
MOBY
Moby Dekes
0
@
GANK
Gouging Anklebiters
8
WEST
6:00
FINAL/SO
VERT
Vertz
2
@
POU
Poutine Machine
1
EAST

Game 8: June 16

Opening Team: Cobra Kai — Closing Team: Gouging Anklebiters
TimeMatchupCourt
1:00
WTP
What the Puck
@
CK
Cobra Kai
WEST
1:00
RIOT
Riots
@
POU
Poutine Machine
EAST
2:15
GREM
Gremlins
@
SKYF
Sky Fighters
WEST
2:15
REN
Renaissance
@
DEM
Denim Demons
EAST
3:30
FLTH
Filthier
@
HOOK
Corlears Hookers
WEST
3:30
FUZZ
Fuzz
@
LBS
Lbs
EAST
4:45
IK
Instant Karma
@
MEGA
Mega Touch
WEST
4:45
MOBY
Moby Dekes
@
BTC
Butchers
EAST
6:00
VERT
Vertz
@
FK
Fresh Kills
WEST
6:00
GANK
Gouging Anklebiters
@
DARK
Dark Rainbows
EAST

Game 9: June 23

Opening Team: Gremlins — Closing Team: Dark Rainbows
TimeMatchupCourt
1:00
CK
Cobra Kai
@
VERT
Vertz
WEST
1:00
GANK
Gouging Anklebiters
@
GREM
Gremlins
EAST
2:15
IK
Instant Karma
@
FLTH
Filthier
WEST
2:15
LBS
Lbs
@
HOOK
Corlears Hookers
EAST
3:30
POU
Poutine Machine
@
MEGA
Mega Touch
WEST
3:30
BTC
Butchers
@
SKYF
Sky Fighters
EAST
4:45
FK
Fresh Kills
@
FUZZ
Fuzz
WEST
4:45
DEM
Denim Demons
@
MOBY
Moby Dekes
EAST
6:00
REN
Renaissance
@
RIOT
Riots
WEST
6:00
WTP
What the Puck
@
DARK
Dark Rainbows
EAST

Game 10: June 30

Opening Team: Mega Touch — Closing Team: Fresh Kills
TimeMatchupCourt
1:00
REN
Renaissance
@
MEGA
Mega Touch
WEST
1:00
BTC
Butchers
@
DEM
Denim Demons
EAST
2:15
RIOT
Riots
@
MOBY
Moby Dekes
WEST
2:15
POU
Poutine Machine
@
FLTH
Filthier
EAST
3:30
VERT
Vertz
@
DARK
Dark Rainbows
WEST
3:30
HOOK
Corlears Hookers
@
IK
Instant Karma
EAST
4:45
GREM
Gremlins
@
WTP
What the Puck
WEST
4:45
FUZZ
Fuzz
@
CK
Cobra Kai
EAST
6:00
GANK
Gouging Anklebiters
@
SKYF
Sky Fighters
WEST
6:00
FK
Fresh Kills
@
LBS
Lbs
EAST

Game 11: July 14

Opening Team: Butchers — Closing Team: What the Puck
TimeMatchupCourt
1:00
BTC
Butchers
@
DARK
Dark Rainbows
WEST
1:00
POU
Poutine Machine
@
FK
Fresh Kills
EAST
2:15
MEGA
Mega Touch
@
CK
Cobra Kai
WEST
2:15
VERT
Vertz
@
HOOK
Corlears Hookers
EAST
3:30
FLTH
Filthier
@
LBS
Lbs
WEST
3:30
IK
Instant Karma
@
FUZZ
Fuzz
EAST
4:45
RIOT
Riots
@
GANK
Gouging Anklebiters
WEST
4:45
GREM
Gremlins
@
DEM
Denim Demons
EAST
6:00
SKYF
Sky Fighters
@
MOBY
Moby Dekes
WEST
6:00
WTP
What the Puck
@
REN
Renaissance
EAST

Game 12: July 21

Opening Team: Poutine Machine — Closing Team: Filthier
TimeMatchupCourt
1:00
SKYF
Sky Fighters
@
POU
Poutine Machine
WEST
1:00
DARK
Dark Rainbows
@
IK
Instant Karma
EAST
2:15
DEM
Denim Demons
@
LBS
Lbs
WEST
2:15
FUZZ
Fuzz
@
RIOT
Riots
EAST
3:30
GREM
Gremlins
@
HOOK
Corlears Hookers
WEST
3:30
BTC
Butchers
@
CK
Cobra Kai
EAST
4:45
REN
Renaissance
@
FK
Fresh Kills
WEST
4:45
MEGA
Mega Touch
@
GANK
Gouging Anklebiters
EAST
6:00
MOBY
Moby Dekes
@
VERT
Vertz
WEST
6:00
FLTH
Filthier
@
WTP
What the Puck
EAST

Game 13: July 28

Opening Team: Instant Karma — Closing Team: Sky Fighters
TimeMatchupCourt
1:00
POU
Poutine Machine
@
IK
Instant Karma
WEST
1:00
FLTH
Filthier
@
MOBY
Moby Dekes
EAST
2:15
GANK
Gouging Anklebiters
@
WTP
What the Puck
WEST
2:15
MEGA
Mega Touch
@
HOOK
Corlears Hookers
EAST
3:30
CK
Cobra Kai
@
FK
Fresh Kills
WEST
3:30
RIOT
Riots
@
DEM
Denim Demons
EAST
4:45
REN
Renaissance
@
BTC
Butchers
WEST
4:45
LBS
Lbs
@
VERT
Vertz
EAST
6:00
FUZZ
Fuzz
@
GREM
Gremlins
WEST
6:00
SKYF
Sky Fighters
@
DARK
Dark Rainbows
EAST

Game 14: August 4

Opening Team: Moby Dekes — Closing Team: Butchers
TimeMatchupCourt
1:00
HOOK
Corlears Hookers
@
MOBY
Moby Dekes
WEST
1:00
GANK
Gouging Anklebiters
@
FUZZ
Fuzz
EAST
2:15
GREM
Gremlins
@
LBS
Lbs
WEST
2:15
FK
Fresh Kills
@
WTP
What the Puck
EAST
3:30
POU
Poutine Machine
@
REN
Renaissance
WEST
3:30
VERT
Vertz
@
SKYF
Sky Fighters
EAST
4:45
DARK
Dark Rainbows
@
CK
Cobra Kai
WEST
4:45
DEM
Denim Demons
@
FLTH
Filthier
EAST
6:00
BTC
Butchers
@
MEGA
Mega Touch
WEST
6:00
IK
Instant Karma
@
RIOT
Riots
EAST

Game 15: August 11

Opening Team: Sky Fighters — Closing Team: Fuzz
TimeMatchupCourt
1:00
LBS
Lbs
@
SKYF
Sky Fighters
WEST
1:00
VERT
Vertz
@
CK
Cobra Kai
EAST
2:15
MOBY
Moby Dekes
@
DEM
Denim Demons
WEST
2:15
HOOK
Corlears Hookers
@
BTC
Butchers
EAST
3:30
MEGA
Mega Touch
@
POU
Poutine Machine
WEST
3:30
GREM
Gremlins
@
GANK
Gouging Anklebiters
EAST
4:45
DARK
Dark Rainbows
@
WTP
What the Puck
WEST
4:45
FLTH
Filthier
@
IK
Instant Karma
EAST
6:00
RIOT
Riots
@
REN
Renaissance
WEST
6:00
FUZZ
Fuzz
@
FK
Fresh Kills
EAST

Game 16: August 18

Opening Team: Renaissance — Closing Team: Denim Demons
TimeMatchupCourt
1:00
FK
Fresh Kills
@
HOOK
Corlears Hookers
WEST
1:00
REN
Renaissance
@
GREM
Gremlins
EAST
2:15
GANK
Gouging Anklebiters
@
BTC
Butchers
WEST
2:15
FUZZ
Fuzz
@
MEGA
Mega Touch
EAST
3:30
WTP
What the Puck
@
MOBY
Moby Dekes
WEST
3:30
CK
Cobra Kai
@
FLTH
Filthier
EAST
4:45
LBS
Lbs
@
POU
Poutine Machine
WEST
4:45
RIOT
Riots
@
SKYF
Sky Fighters
EAST
6:00
IK
Instant Karma
@
VERT
Vertz
WEST
6:00
DEM
Denim Demons
@
DARK
Dark Rainbows
EAST

Game 17: September 8

Opening Team: Riots — Closing Team: Corlears Hookers
TimeMatchupCourt
12:00
DEM
Denim Demons
@
RIOT
Riots
WEST
12:00
BTC
Butchers
@
REN
Renaissance
EAST
1:15
FUZZ
Fuzz
@
FLTH
Filthier
WEST
1:15
DARK
Dark Rainbows
@
SKYF
Sky Fighters
EAST
2:30
VERT
Vertz
@
LBS
Lbs
WEST
2:30
FK
Fresh Kills
@
CK
Cobra Kai
EAST
3:45
IK
Instant Karma
@
POU
Poutine Machine
WEST
3:45
MOBY
Moby Dekes
@
GREM
Gremlins
EAST
5:00
WTP
What the Puck
@
GANK
Gouging Anklebiters
WEST
5:00
HOOK
Corlears Hookers
@
MEGA
Mega Touch
EAST

Game 18: September 15

Opening Team: Filthier — Closing Team: Mega Touch
TimeMatchupCourt
1:00
HOOK
Corlears Hookers
@
FLTH
Filthier
WEST
1:00
RIOT
Riots
@
WTP
What the Puck
EAST
2:15
DEM
Denim Demons
@
REN
Renaissance
WEST
2:15
MOBY
Moby Dekes
@
BTC
Butchers
EAST
3:30
DARK
Dark Rainbows
@
GANK
Gouging Anklebiters
WEST
3:30
LBS
Lbs
@
FUZZ
Fuzz
EAST
4:45
FK
Fresh Kills
@
VERT
Vertz
WEST
4:45
CK
Cobra Kai
@
POU
Poutine Machine
EAST
6:00
SKYF
Sky Fighters
@
GREM
Gremlins
WEST
6:00
MEGA
Mega Touch
@
IK
Instant Karma
EAST

Playoffs

DateRound
October 6Play-in Games (13-20th Place)
October 13Round of 16
October 20Quarterfinals
October 27Semis/Finals